Jump to content

Håndholdt VHF, hvor/hva er beste kjøp?


Smellingen

Recommended Posts

Hei!

 

Prisutviklingen har vært fin mht håndholdte VHF-er de siste årene. Er det noen som har noe å anbefale?

 

Hva er "beste kjøp". Vil ha håndholdt, både for å redusere innbruddsfaren og for å kunne evakuere skuta med fungerende nødsamband i lomma.

Fagfolk kan ha rett...

Link to post

Jeg har kjøpt min første i år. Ble en Icom IC-M34 og er så langt veldig fornøyd. Den har noe høyere effekt enn de fleste håndholdte, og så langt er batterilevetid langt over hva jeg forventet (f.eks. ved lyttevakt på mange kanaler).

Har ikke fått testet den særlig mye enda, da båten fortsatt er i opplag.

Husk å kjøpe en som flyter!

VG-jolle, Doris, Askeladden, Flipper seiljolle, Albin Vega Zodiac Pro 9, Nordkapp 600 E, windsurfing og andres regattamaskiner.
Skal du bare ut i solskinn og vindstille har du kjøpt båt i feil land, nyt alt været!

Link to post

Hei.

Kjøpte for ett par år sia en corbra marine i sverige(800kr mener jeg) den hadde utrolig bra rekkevidde og lyd,men den flyter ikke vis ikke du har den i taska som fulgte med(gjennomsiktig taske,som du hørte lyden utrolig godt igjennom...)

men icom og motorola har vel også noen som er like bra eller bedre,men de koster nok litt mer....

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...