Jump to content


Sommerværet kommer ikke med det første...


olpi

Recommended Posts



... Skal bl.a. bli vått og ikke veldig varmt i de neste 2 ukene. Prognosene etter det er heller ikke bra.Link

 

Det blir feil når en spår været mer enn 2 uker frem og kaller det for en prognose.

Meteorologene har jo problemer nok med å melde riktig vær mer enn 3-4 dager frem.

En slik artikkel bør derfor ikke være grunn nok til at man bestiller ferie ved Middelhavet.

Link to post

Synes været har været fint her på solkysten i Bamble de siste to-tre ukene mens jeg har hatt ferie.. rundt 18-24 grader, litt regn og litt sol... helt greit... fredag reiser jeg sørover på jobb igjen og til et møkkavær med med rundt 45-48 grader i skyggen..

Tar forbehold om skrivefeil i alle mine innlegg, slik at de som utelukkende er opptatt av mine skrivefeil og meg som person kan kose seg med det de kan.. Mine innlegg er også basert på min mening og oppfatning omkring temaer både her på forumet og i samfunnet ellers, dette gjelder også om det ikke er tatt eksplisitt forbehold om det i selve innlegget.. :smiley:

 

Det er bare de som føler seg underlegne som er beskjedne - de dyktige fryder seg over det de har utført
Johann Wolfgang von Goethe 1749-1832

Link to post

Var på Mærrapanna i ettermiddag. Været var helt etter min smak da. Sol men litt disig og en lett bris. En del båter ute. Badevannet har også blitt ok temperert, tok en dukkert. Litt rart og ta førte bad i "havet" så sent på våren/sommeren. Pleier å skje i hvertfall i løpet av mai.

 

Mht hvordan været har vært til nå så har det vel regnet mer enn normalt. Synes jeg høret at juni mnd ikke hadde vært så våt siden de førtse værmålingene startet.

Edited by olpi (see edit history)
Link to post

De har vel bevist såpass ofte nå at de ikke klarer å melde vær med god sikkerhet så har vel nesten slutta å se på været og heller tar det som det kommer. Sommeren har iallefall til nå vært meget bra til nå, starta med en råflott Påske.

Link to post

Pleier normalt ikke å stole så veldig på dette været som blir meldt , men denne her kan dere være sikker på at stemmer for nå begynner vi ferie. Om vi sitter i syden eller uansett hvor så er det regn eller vind. :giggle:

 

Men været får man ikke gjort noe med så det er bare å gjøre det beste ut av det. På med regnfrakken og gå tur eller ta med ungene i jolla på fisketur. Spille yatsy under kalesjen om kvelden mens det uler i seilbåtmaster, ligge i senga og høre bølgene slå i skroget.... mye kos med regn og vind og.. men uansett hvor mye jeg forteller det til frua er verken ho eller fjortissen enige :lol:

 

God sommer uansett vær !

Link to post

Godt fornøyd med sommerværet i nord!

Fortiden uten seilbåt i forhåpentligvis en kortvarig peridode, men har ei toroms spissa til roing, dorging og tråling etter laks i ferskvann!

Link to post
  • 2 weeks later...

Pøh, du kommer til å tørke ut og bli skrukkete!!!

 

Her hjemme har jeg nå (i går) fått god dreis på båten, ladinga på alle 5 batteriene fungerer, diesellekkasjen er funnet, alt er klart til lang båtferie.

 

 

Unntatt dette:

 

 

vaer-1.jpg

Båthistorie: x-Blesser 440/35 knop - x-Joda 7500/25 knop - x-Master 820/18 knop - x-Scand Baltic/25knop

Nå: Båtløs - Kjører Bobil... 

Link to post

Ligger på Gjeving gjestebrygge. Problemet er at med den vinden som er nå er der rett og slett vanskelig å finne ly og gode plasser. :headbang:

Turen går tilbake til Risør imorgen tidlig og SYDENTUREN er bestilt nå for 5 min siden til Kreta :thumbsup:

Link to post

Etter en uke 2 timer sør for nice ,frister det å bruke båtpengene på hus/leilighet der nede.

36 grader i sola, godt å ligge i skyggen også så billig god mat i butikkene da :)

Anbefaler tur til steder sola er, for hjemme blir det neppe sommer i år

Båtløs etter hjerneslag, se siste nytt på bloggen http://www.ulvseth.no

 

Pass på helsa.. du har bare den.. Når sjekket du blodtrykket sist?

Link to post

Etter en uke 2 timer sør for nice ,frister det å bruke båtpengene på hus/leilighet der nede.

 

Prisene i Frankrike er bare så vanvittig høye så vi hadde ikke noe valg annet enn å se på andre alternativer og endte på Kreta, men meget godt fornøyd med det. Nå "lider" jeg meg gjennom noen uker til her på Sørlandet, og så drar jeg til Kreta hvor man er garantert sol og varme.

Ser frem til den dagen Corona er en øl og Donald er en and!

Link to post

Etter en uke 2 timer sør for nice ,frister det å bruke båtpengene på hus/leilighet der nede.

36 grader i sola, godt å ligge i skyggen også så billig god mat i butikkene da :)

 

Gjorde som du tenker å har ikke angret ett sekund så langt. Kjøpte meg en liten 20foter Sea ray også, solskinnsbåt som luftes fra egen brygge i hagen fra tid til annen. Endte opp med hus i Florida på gulfkysten. Kastebyttet prismessig med båten.

Slipper forresten å vinterkonservere. ;)

Link to post

Ser ikke bra ut fremover, men som nybakt hytteeier i Skjebergkilen med hyttebåt må jeg si at sommeren så langt har vært ganske bra. Etter fire sesonger med båtferie langs Svenske- og Sørlandskyusten må jeg konkludere med at hytte slår båt til gangs i blanda vær. Tar en tur med båten i finvær eller for å fiske under kallesjen (men begynner å bli litt lei av hvitting nå). Feriebåt slår derimot hytte når man har lange perioder med med sol og lite vind (men akk så lenge siden sist). Spesielt barna er mer begeistret for hytte. Og som alle vet: Når baran er fornøyd er mora fornøyd, og da blir far det også.

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...