Jump to content

Polar 310


teris

Recommended Posts

Er det denne du mener? I så fall er den basert på gamle Fjord 930.

 

Bilde

 

Det er også en nyere modell, som så vidt jeg husker også het 310. Ganske sikker på at det er samme type som Galeon 280:

Bilde

 

Er det denne du mener, finner du en del hos produsenten: http://www.galeon.pl  (treeege sider hvis du som jeg har ISDN)

 

Hos den norske importøren fant jeg ikke noe om båten, men den blir importert. Har selv sett den på båemessen i Bergen.

Link to post

Polar 310 fly er samme båt som Galeon. Muligens at Polar har lånt ut navnet eller har deltatt i noe innredning men båten er den samme.  Nokså karakteristisk med det litt for store sidevinduet.

Ja, hvis du er sikker på dette, så skal ikke jeg krangle med deg :boxing:    Jeg er enig i at overbygningen er lik, og særlig er det karakteristisk med det store sidevinduet, men jeg synes ikke skroget ligner, slik jeg husker det  :rolleyes:
Link to post

Hei takker for alle bidrag, den båten jeg tenker på er helt lik den Jon P viser til på linken til boat, her heter båten Polar 315 Flybridge. en slik kunne jeg tenkt å sett nærmere på. Er det noen som kjenner til at noen skal selge en slik båt så si gjerne ifra. :yesnod:

Snakket med Polar i går de lager bare snekker for tiden.

Om Polar har hatt ett samarbeid med Galeon vet jeg ikke, synes ikke det asymetriske vinduet passer båten.

Teris

Link to post

Denne artikkelen fra Båtmagasinet er ganske interessant med tanke på hvor skrogene vandrer mellom produsenter.

 

Her står følgende om Polar 310

Fjord 880= Fjord 930, Fjord 310= Polar 310  (som det ble skrevet i et tidligere innlegg her)

 

Også interessant å se forbindelsen mellom Tresfjord og Skorgenes. Det visste ikke jeg

Link to post

den båten jeg tenker på er helt lik den Jon P viser til på linken til boat, her heter båten Polar 315 Flybridge.

Denne båten på linken til JonP er Terje Tovan sin Tresjord Ultra. Nå sist Kjøpstad 315

Og har ingenting med Fjord eller Wiking å gjøre, og heller ikke Galeon, det var en annen Polar båt.

 

Bilde

 

 

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...