Jump to content

Yanmar 3ym30, hvordan vei snurrer den?


Tore Harang

Recommended Posts

Hei.

 

Har kjøpt ny motor (Yanmar 3ym30, rett aksling) til seilbåten min, og skal snart montere den. Jeg kom til å tenke på en liten ting.... Hvordan vei snurrer den i forhold til min gamle Volvo penta md11c? Må eventuelt bytte propell.... og den er sikkert like billig som alt annet båtutstyr :wink:

 

Noen som vet ?

 

Tore

Redigert av Ingar (see edit history)
Link to post

Hei.

 

Har kjøpt ny motor (Yanmar 3ym30, rett aksling) til seilbåten min, og skal snart montere den. Jeg kom til å tenke på en liten ting.... Hvordan vei snurrer den i forhold til min gamle Volvo penta md11c? Må eventuelt bytte propell.... og den er sikkert like billig som alt annet båtutstyr  :wink:

 

Noen som vet ?

 

Tore

Sjekk dennne

 

http://www.yanmarmarine.com/downloads/literature/3YM30.pdf

 

Hasse

NB 820

Link to post

Hei

 

Grattulerer med ny motor . Jeg byttet tilsvarende for et par år siden , dvs. fra MD11d til 3GM30F .

Og måtte bytte både propell og aksel, Volvo`n var venstregående og Yanmar`n høyregående. Propell måtte du antagelig byttet uansett på grunn av forskjellig utveksling i gearet. Akselen til min Volvo ble for snau på lengden i forhold til Yanmar`n. Største jobben jeg hadde med byttet var at beddingen måtte modifiseres. Lykke til.

 

Rammy

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...