Jump to content

Prosjekt(sunrider) vannscooter.. tips?


bigtee

Recommended Posts

har fått meg et lite prosjekt, en god gammel sunrider. Har fått pusset og malt den i dag, så den begynner å se bra ut.

 

Før:

 

https://baatplassen.no/bildearkiv/41/41620/555626_10150837940221393_722171392_12015780_708362352_n.jpg

 

Etter:

 

https://baatplassen.no/bildearkiv/41/41620/562770_10150849609971393_722171392_12050578_6804001_n.jpg

:)

 

Men jeg lurer litt på hvordan jeg kan sette opp styret til den? har et "sykkelstyre" jeg skal ha på den, men det går ikke å koble det på styreklokka, noen ide hvordan man kan sette det opp?

https://baatplassen.no/bildearkiv/41/41620/styre_bmx.jpg

 

Så skal jeg ha håndspeed på den, lurer også på om noen vet hvordan jeg kan sette det opp? tror ikke motoren har "Fjæring" Så den drar tilbake speedwaieren av seg selv så der må jeg vel finne på noe?

https://baatplassen.no/bildearkiv/41/41620/gasshaandtakfya2020_hugeimage.jpg

 

Takk for svar å tips :)

Link to post

Ta ett bilde av innfesting, så er det lettere og hjelpe

Tommelgass fåes de de selges atv f.eks

 

En returfær er nok ikke så vansklig og få til, må sikkert lage til ett en brakett eller to.

Til gearet bruker du vel kanskje bare en vanlig kontroller?

Link to post

Gasshendel fra snøscooter hadde jeg satset på. Når du virkelig trenger styret til å holde deg fast i, så finner du fort ut hvorfor vrigass ikke er tingen.

Returfjæren plasserer du med hjelp av litt kreativitet på armen inn til forgasserspjeld. Det finnes fjærer i løsvekt hos BT.

Link to post

Du sier kansje noe der ja, for ta å se hva jeg finner på. Var over i dag å satte på fenderlista

20120425_15.16.35.jpg

Så når er det bare å vaske den, å prøve å få koblet opp alt.

 

Fikk tatt bilde av Festet til styret, Noen som vet hvordan jeg kan få den til å sitte fast på styreklokka?

 

20920425_15.17.37.jpg

Takker for svar å tips:)

Redigert av bigtee (see edit history)
Link to post

Da var det slik jeg tenkte, en liten nøtt som må løses det der.

Har ikke noen god idé i øyeblikket

 

Hvordan blir det med styre på en slik tro?

Har du tenkt på om det er flere omdreininger på klokka, da blir det jo problem med ett styre.

Ville tatt en tang eller noe og telt omdreininger før jeg laget til ett feste.

Link to post
  • 8 måneder senere...

hei, jeg har også en sun rider, jeg har et sykkel styre og kontroll boks som speed og styring. når pusser jeg den opp på nytt og instalerer lensepumpe bensinmåler og litt sånn. Lykta som er foran har gått i stykker så derfor må jeg kjøpe en ny. noen som hvet om en nettside som vil passe ?

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...