Jump to content

Quicksilver kontrollboks piper hele tiden når motor er i gang


joskje

Recommended Posts

har en mercury 60 - totakt - 89-modell med en quicksilver kontrollboks . i dag når vi var ute begynte det å pipe fra controllboksen .skjønner ikke hva det betyr . søkte litt på forumet men finner ikke noe som kan forklare lyden . Fikk også problemer med å starte den igjen etter en stopp .Har ikke separat olje-tank og bruker 2 % i bensin tanken . noen som vet hva som er galt ???

Redigert av joskje (see edit history)
Link to post

Pipingen startet etter en stopp ute på sjøen. etter dette kjørte vi inn til lands. tok ca 30 min. pipingen var der hele turen. kjøpte motoren i vår og har kjørt den 10 timer etter dette . impeller ble byttet i fjor i følge forrige eier. kvittering på dette fulgte med. turtallet høres greit ut på tomgang . fruen klager på eksosen på tomgang :(

Link to post

Nesten litt flaut dette men gikk ned for å skjekke litt til :) det viste seg at piping var der selv om motoren ikke gikk , bare tenninga sto på. begynte å rikke på på alle ledninger o g da stoppet det plutselig . det viser seg at en kabel som kommer fra motoren stopper plutselig etter en meter og ender i en rund kobling . denne lå i vann. vekk fra vannet og pipinga forsvant .

men da blir spørsmålet : hvor er det denne koblingen egentlig skulle vært koblet til ?? det var 3 ledninger inni : svart , brun og lilla , koblet til 2 pinner og en "halv måne" . På kontrollboksen finne jeg en løs kontakt uten noe tilkoblet men denne har 3 pinner og en "halv måne" . noen som har peiling på hvor /hva 2 pinneren skal kobles til ???

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...