Jump to content

Galskap å kjøre denne 41ft stålbåten fra Bergen til Telemark?


frode124

Recommended Posts

Nei, dette skulle ikke være noe problem, bare du har god tid og obs på motor og diesel som blir nevnt her så er det ikke noe å være redd for. Jeg bor ved sletta og her har vi småbåttrafikk hele året, men skulle du få dårlig vær før sletta kan du legge båten hos oss i Sveio Båtforening i Buavåg til du får bedre melding.

Det blir strekningen Skudenes-Farsund som blir bøygen, men om du får slike dager vi har nå blir det en super tur.

Båten så kjempe ut!

Link to post

Ta turen bit for bit, og ha gjerne med deg en venn som mannskap, alltid kjekt å dele på oppgaver, og en ekstra trygghet mentalt og være fler. Medlemskap i Redningsselskapet er et must på lengre tur med ukjent båt. Nøye kontroll av båten før avgang(før kjøp, egentlig) er også viktig, så du selv vet om båten er trygg nok for dette. Om ikke den lider av veldig dårlig vedlikehold ser dette ut som en trygg og god båt.

- Anders Hanche Aasmundsen.
CEVNI (2017) - D5L (2012) - SRC (2012) - ICC (2010)
Medlem: Leisure Owners Association

Link to post

Bildene tyder på en godt vedlikehold båt.

Du skal ikke se bort fra at selgerens oppfordring om slipp og vedlikehold kan tyde på en ærlig selger med dårlig samvittighet for at han ikke akkurat nå har fått gjort alt det han mener burde vært gjort.

Kanskje er båter hvor selger ikke kommer med slike oppfordringer i langt dårligere stand. (Best ikke å si noe, så kanskje kjøper ikke oppdager!)

 

Før Jærentur nå med lite trafikk, så sjekk tilstand i tankene før avreise, er det mye dritt så er det muligens ikke nok med ett filterbytte!

Link to post

Kjøre denne

http://www.finn.no/f...nnkode=37714141

 

Fra ca Bergen Telemark gjørbart? galskap ???

Eller begge deler ???

På forhond Thanks ;)

 

Nei dette er då ikkje galskap, heilt enig med mange av dei før meg, ( Hulda, Dude, Hanto, Index, littmild og mange fleir) dette er då ikkje ein daycruiser.

 

Ser ryddig og ordenteleg ut. Med ein skikkeleg motorsjekk og med fokus på dieselproblem, planlegg legg opp ruta på førehand med ein tur innom ei brygge i ny og ne for å sjekke klareglasset før ein legg ut på ruskete lange strekk, så har du god kontroll. :thumbsup:

 

Og med slike positive medlemer som JGH her, så er livet så mykje betre å leve. :thumbsup:

 

Og med så mykje gode tilbud om mannskap så kan dette bare bli ein suksess.

 

God tur. :sailing:

Westcruiser 37, Mørebas 7200 med BMW D530-VP290DP, Skibsplast 19 Family-ship med VP AQ151-290SP Totalmedlem RS

Diagnose: Erklært kronisk båtintressert.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...