Cactus Startet 23.Mai.2013 Del på Facebook Startet 23.Mai.2013 Har en Garmin 292 GPS. Den er noe missvisende. Altså ikke så nøyaktig. Er det noe jeg kan gjøre med dette? Oppdatere kart eller kalibrere? Sitér dette innlegget Link to post Share on other sites More sharing options...
Stjernen ! Svart 23.Mai.2013 Del på Facebook Svart 23.Mai.2013 Spørs litt hva den er missvisende på ! Stemmer ikke kartet ? Det er skal være muligheter i menyen og kalibrere disse.har de ligget lenge uten strøm så skjer det att man må kalibrere litt.Men så lenge du har gps forbinnelse,så ville jeg bladd litt i menyen på garminen din.Sikkert en kalibrerings mulighet noe sted.Om den begynner dårlig og henter seg inn,er det sansynligvis gps signalene. Har selv Garmin kartplotter,og den har alltid fungert greit. Sitér dette innlegget Link to post Share on other sites More sharing options...
-morten- Svart 24.Mai.2013 Del på Facebook Svart 24.Mai.2013 Jeg kjøpte en Garmin plotter/ekkolodd i 2011, jeg spurte forhandleren om dette, men det skulle ikke være nødvendig å kalibrere noe som helst.. Jeg har testa ut nøyaktigheten i smale sund og ved punkter, og det ser ut som den er dønn nøyaktig. om det er missvisning kan det ikke dreie seg mer om en meter eller noe sånt.. jeg har vært ivrig båtbladleser og husker det var en del styr med de første plotterne som kom med kalibrering ,og at de viste posisjoner langt inne på land osv.. det var jo og før USA kutta ut de sivile forstyrrelsene som skulle ødeklegge nøyaktigheten. Sitér dette innlegget Båtgal og Hondafan: Askeladden,Honda Civic Sport, Honda TRX400,Honda CBR 600RR, Honda Kantklipper, Subaru xv Link to post Share on other sites More sharing options...
Lazyjack Svart 24.Mai.2013 Del på Facebook Svart 24.Mai.2013 Alt det intetsigende Dioden sier kan erstattes med et "Nei". Man kan ikke kalibrere en GPS for noe som helst slags misvisning. Skjønner ikke hvorfor man på død og liv skal svare på ting man ikke har greie på! Sitér dette innlegget Link to post Share on other sites More sharing options...
hei å hå Svart 24.Mai.2013 Del på Facebook Svart 24.Mai.2013 En gps er ikke mer nøyaktig enn 5-15 meter misvisning. Sitér dette innlegget Link to post Share on other sites More sharing options...
Lett match Svart 24.Mai.2013 Del på Facebook Svart 24.Mai.2013 GPS Mottakere kan gi mm nøyaktighet, med det kan også gi km vis av feil. I speken for GPS står det vel noe slik som at det er en nøyaktighet på x antall meter i y% av tiden. Hva er best av 1 m i 60% av tiden eller 15m i 99% av tiden? GPS er et fantastiskt hjelpemiddel så lenge en er klar over begrensningene. GPS beregner kun koordinatene til den posisjonen GPS antennen har, for de fleste av oss er dette ubrukelig informasjon, det er først når posisjonen er overført til et kart at det gir noe mening. Dersom GPS og kartet ikke bruker samme referanse blir det feil. Opplever du at det alltid er feil start med å sjekke referansen. De fleste kart benytter WGS 85, sjekk derfor at GPS gir posisjonen i samme format. Mulig dette er det du tenker på når du snakker om "kallibrering" Sitér dette innlegget Link to post Share on other sites More sharing options...
hei å hå Svart 24.Mai.2013 Del på Facebook Svart 24.Mai.2013 wgs 1984 (84) antar jeg du mente? Sitér dette innlegget Link to post Share on other sites More sharing options...
Mulligan Svart 25.Mai.2013 Del på Facebook Svart 25.Mai.2013 Hvilket datum du setter inn på en slik Nintendoboks betyr ikke det bøss. Det er kun tallene på skjermen som forandrer seg. Ikke båtens plassering i kartet. Sitér dette innlegget Link to post Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Delta i diskusjonen
Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.