Jump to content

Hva skal autopiloten hete?


Guest Avmønstret#

Recommended Posts

Guest Avmønstret#

Fikk vekket liv i rorkultpiloten ved kjøkkenbordet i gårkveld. Siden den skal holde styringa og være med oss i cockpiten under seilas må den få et navn.

 

Dattera i huset mener det må være et kvinnenavn. Mitt forslag sålangt er Erna.

-----

 

Andre?

Link to post

Gro! Hun var stødig ved roret!

 

BTW: Innenborderen heter "Bertha den stumme" pga at hun ikke har gitt lyd fra seg på ett år. Utenborderen heter Suzi - etter merkenavnet.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


"Båter" er av TRE.... ;-)


SY LADY DAY - LI 6944 - MMSI 258144350 (ikke aktivert!)

Link to post
Guest Avmønstret#

Det er en Autohelm fra Raymarin. Så Helmer og Raymond er jo gode kandidater :-) Spørs om jentene i familien godtar enda en styrmann av hankjønn da men ;-)

 

Hva med Science fiction, noen som husker navna på sentrale roboter i Star Wars, Star Trek og sånt noe? Eller den skumle robot/data greia i romodysseen?

Link to post

Vår heter Elmer. Det er andre gangen den heter det, gjennom de siste 25 årene. Seiglivet sak. Story:

Datteren vår var en sprettdokke som var vanskelig å holde styr på under barndommen. Elmer 1 var en 'tiller pilot'. Datteren kom fra akterkanten av båten, og ramlet ned på piloten der den stod og jobbet mellom skrogsiden og rorkulten. Elmer tok kvelden. 'F&%¤', utbrøt Skipper'n, 'der døde Elmer!' 'Uæææ', skrek datteren, 'Elmer er død, jeg har drept Elmer'. Og det var vel siste gangen Elmer 1 ble sendt inn til reparasjon.

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...