Jump to content

Effekt på Mercedes OM621?


Woody

Recommended Posts

Jeg lurer på om noen vet effekten på en Mercedes OM 621? Er den 55, eller 60 hk? Motornummeret er

OM 621 010 19 02. Motoren ble kjøpt fra Tyskland som en "overløper" (hva nå det er) I 2001. Jeg vet det finnes eksperter her på forumet på disse gode, lettstartende, trauste, robuste, uslitelige, solide, pene, gromme, stillegående og ikke minst rimeliggående motorene. :giggle:

Edited by Woody (see edit history)

"It's difficult to build an ugly wooden boat."

Link to post

OM 621 kom i 1958 som personbilmotor 1,9 liter med 50 hk. I 1960 kom den som personbilmotor 2,0 liter med 48 og 55 hk. Gikk ut av bruk som personbilmotor på MB personbil i 1968. I alle fall til slutten av 70-tallet (og kanskje mye lenger, vet ikke), brukt som motor i MBs fantastiske terrengkjøretøy UNIMOG med effekt i alle fall i en periode på 60 hk..

 

Jeg er ikke på noen måte ekspert, men på forumet finnes minst en. Gjør noen søk på OM xxx så finner du.

evenR4u • Som en virvelvind i 8 knop.

Link to post

Create an account or sign in to comment

For Norwegians: Hvis du leser dette så er engelsk forumspråk aktivt, du kan endre dette til norsk med "System Language" knappen nederst på alle sider

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...