Jump to content

Finjustering av forgasser, Mercury 90HK tresyl 2takt, Oslo-Arendal


Eystein Bjerke

Recommended Posts

Hei,

Jeg har en Mercury 90HK 2-takt tresylindra påhengsmotor fra 1993.

I løpet av de siste åra har den vært innom en del verksteder, men ingen har klart å justere forgasserne skikkelig.

 

Tungstarta og hoster og harker og kveles ved gasspådrag.

Jeg har derfor i vinter gått renset alle tre gasserne og byttet alle deler som fulgte med overhalingskitet.

 

Det jeg trenger er et verksted som klarer å justere gasserne slik at motoren går klokkefint og starter lett ved temperaturer mellom 15-30 grader (skulle ikke være for mye å be om, vel?)

 

Noen som kjenner til et verksted med særskilt kompetanse på eldre forgasser-påhengere og som ligger et sted mellom Oslo og Arendal?

 

\Eystein

Link to post

Det har de, kjøpte en eldre nyoverhalt Mercury 135 v6 der og når jeg skulle hente båt med "ny" motor hørte jeg godlyden når jeg steg ut av bilen, da holdt mekanikeren på å justere forgasserne. Ble imponert, disse gutta kan sakene sine.

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...