Jump to content

Propellvalg KAD43


gagga29

Recommended Posts

Heisann,jeg har en NorStar 290 med KAD43 og DP 290 drev med C3 propeller,båten veier rundt 3000kg,3500kg med full diesel og vanntank.

Toppfart er ca 28knop og 3900omr/min.

Er det noen med NorStar 290,event Joda290 e.l som har C4 eller anna type propell?Har lyst å teste med C4 eller B5!!noen som har no innspill???på forhånd takk:))

Link to post

Jo har forstått det sånn,men om jeg går opp en størrelse til feks C4 så vil kanskje toppfart øke noe og omd gå ned,di har jo ett turtall feks mellom 3700 og 3900 som di jobber best,ser bare at di fleste båtene med samme motor går en 3-4 knop bedre,om di ikke bare skryter på seg det da:p

Link to post

Create an account or sign in to comment

For Norwegians: Hvis du leser dette så er engelsk forumspråk aktivt, du kan endre dette til norsk med "System Language" knappen nederst på alle sider

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...