Jump to content

Øvre anbefalte maksimale tilt på drev


Billa

Recommended Posts

Hei

Holder på å kjøpe en Sealine SC29 med VP D6-330 fra 2008 og det dukker derfor opp et par spørsmål til hvordan jeg best håndterer motor og drev.

Min tidligere båt hadde Mercruiser. Drevet var mekanisk sperret fra og bli tiltet høyere enn til et bestemt nivå. Dette nivået var øvre innstilling og skulle drevet høyere så burde motor slås av for ikke å skade drevet.

Ved prøvekjøring av VP D6 så er drevindikasjon angitt som grader med 0 grader som utgangspunkt. Selger viste ikke om det var en sperre eller hva som var høyeste anbefalte innstilling. Bruksområdet til høyeste stilling er når man nærmer seg land på tomgang og hvor det er grunnt vann.

Noen som vet dette med sikkerhet?

 

Mvh

Sushi

Link to post

Create an account or sign in to comment

For Norwegians: Hvis du leser dette så er engelsk forumspråk aktivt, du kan endre dette til norsk med "System Language" knappen nederst på alle sider

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...