Jump to content


Hylse for vridbar propell sitter bom fast!


jgm

Recommended Posts

"Armen" som drar hylsa for vridbar propell sitter bom fast. Jeg bestemte meg for å åpne og se, og det ser ut til at problemet er feil smøremiddel / mangel på smøring. Uansett - enheten som skal "slide" frem og tilbake sitter som sveiset fast. Jeg har startet demontering, og har fått løsnet selve huset hvor armen er festet, og har kommet et stykke på vei videre for å trekke ut hele den stive akslingen bakover for å frigjøre huset til rens. Nå står jeg imidlertid fast ved at låse-enheten m/lager ikke rikker seg fra propellakslingen (se vedlagte bilde) Noen som har noen gode råd?

Edited by jgm (see edit history)
Link to post

Det ser da unektelig ut som om du har klart å dra den et stykke framover på akselen? Stemmer det, og at den har kilt seg fast der den står på bildene?

I så fall det det nok gammelt, hardt fett som gjør det trangt. Hvis du får dyttet den bakover så prøv med rengjøringsspray for bremseskiver mellom hylse og lager for å løse opp gammelt fett. Deretter litt CRC for gliding. Siste utvei er blåselampe på hylsa med kalde omslag og isbiter rundt akselen.

Link to post

Big Horn - Ja, jeg har fått flyttet den litt frem, men nå sitter den helt fast. Har vurdert blåselampe selv også, men skal prøve å rense med rengjøringsspray for bremseskiver først - godt tips.

Index - Vedrørende hylsa - så er jeg sikker på at den skal være bevegelig. Selve armen for å vri propellbladene har en tapp som går inn i siden på denne hylsa som gjør at den kan føres frem og tilbake.

Link to post

Det er en fordel om du får banket den bakover igjen der det kansje er litt mer rom mellom aksel og hylse før du går på med sprayen. Rens også akselen helt opp til gearet før du smører den igjen med CRC. Blir spennende å høre utfallet.

Link to post

Heisann - Ja, nå er den endelig av. Etter å ha varmet opp og hamret så svetten rant, så måtte den til slutt gi seg. Utrolig at den satt så godt fast, og jeg måtte jobbe den av hele veien - det var ikke bare over ett punkt som var tregt. Nå leverer jeg inn til ett mekanisk verksted for å få hjelp til å løsne selve "hylsa", samt bytte 2 stk. kulelager som sitter på selve akslingen. Lurer veldig på hvordan jeg skal få dette på igjen?

bilde

Link to post
  • 5 months later...

Da er delene ferdige hos Goltens Mekaniske Verksted på Alnabru. Arnulf er mann med greie på gamle ting - strålende hjelp! Delene er demontert, glidehylse fungerer utmerket, 2 stk lager er byttet, nye deler er dreiet og greiene ligger i garasjen for montering.

Nå er det bare selve monteringen på plass i båten. Kommer en ny status etterhvert  :smiley:

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...