Jump to content

Albin Ballad, reparere vannlekkasje ved støttestag for aksling


Kjetil Svanemyr

Recommended Posts

Jeg har en saltvannslekkasje på min Albin Ballad. Pakkboks og andre skroggjennomføringer ser ut til å være ok. Nå lurer jeg på om vannet kan komme inn ved festet for "staget" som holder propellakslingen - der synes det å være en ørliten slark i overgangen mellom stag og skrog, og det har tydelig vært pakket med tetningsmiddel der tidligere.
Nå lurer jeg på hvordan jeg kan få tette den mulige lekkasjen? Polyester eller epoxy? Hvordan bør jeg armere? Andre typer tetningsmidler?
Håper bildene forklarer litt mer:

 

bilde

 

bilde

Link to post
Guest Avmønstret#

Nå er jeg ikke sikker på innfestningen men hadde tidligere en seiler med samme løsning og den var på et tidspunkt "remontert" da tidligere eier også var plaget med lekkasjer og også at den var "slarkete". Da ble det også lagt inn en forsterkning/plate på innsiden. 

 

Jeg ville demontert og sett på hvilke muligheter det var for å remontere med en forsterkning og ekstra tetting. 

 

Denne er jo vital for å holde akslingen så noe slark her tror jeg ikke du vil ha... 

Link to post

Jeg har en perm med tips og triks som er utskrift fra dokumentarkivet til det nå nedlagte Comfortforbundet. Comfort30 og Ballad skroget var vel bygget i samme forma og det beslaget er nok likt. Er ganske sikker på at det sto noe der, med bilder om utbedring av lekkasje i der.

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...