Jump to content

Montere Webasto i Buster Magnum, noen som har gjort dette? Tips?


Cnord

Recommended Posts

Skal montere webasto i en Buster Magnum.

 

Er lite info på nett rundt dette - er det noen som har råd og tips og gjerne bilder fra en Buster som har montert Webasto?

 

 

Takker på forhånd og kan legge ut bilder her om noen ønsker det etterhvert.

Link to post
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Hei!

 

Jeg har en Magnum med en Air Top 2000 i. Den er montert sentrert under akterbenken, med dieseltank ved siden av batteriet. Eksos går bak gjennom stuerom/badeplatform babord. Foreløpig går varmekanalen bare på styrbord side, ett utløp mot "frontruta" og ett under akterbenken like over lenseåpningen i gulvet. 

 

Jeg har ingen bilder, men det kan jo ordnes.

Link to post
  • 8 months later...

Hei,

 

Er helt ny her på forumet. Kjøpte meg en Buster XXL 2008 på «høstsalget».

 

Jeg ønsker gjerne å se bilder av din installasjon @Kraftsjark

 

Har fortsatt båten ute i en flott marina. Men merker at varme har gjort seg nå på vinteren. Er inne på tanken om å plassere varmeren under akterbenken. 

Edited by kejogulu (see edit history)
Link to post

Hei.

 

Jeg skal se hva jeg får til de nærmeste dagene. Har tatt selve varmeren ut av båten for å sjekke mulige årsaker til at den slukker etter 5-20 min. Det lar seg nok rense, eller i verste fall byttes det litt deler. Det var ikke spesielt enkelt å demontere/fjerne varmeren, da det er trangt som f.... 

 

Varmeren er montert på en liten "skillevegg" som står midt i akterbrønnen, på denne er det montert manuell lensepumpe. På grunn av at det går eksos og drivstoff inn i varmerens underside, er den montert på en ca 10 cm høy brakett. Og da er det temmelig trangt over og under. Men det gikk til slutt greit å få den ut, håper det går enda bedre i revers.

 

Skal få tatt noen bilder av båten uten varmeren, kanskje enklere å få inntrykk av hvor resten av leamikken bør monteres når selve varmeren ikke skjuler så mye.

Link to post

Hei igjen. Fikk tatt noen bilder i går, men jeg ser nå at det muligens ikke er så lett å orientere seg ut fra bildene. Men det var det jeg fikk til i mørket under opplagspresenningen. Ikke bare trangt under akterbenken, også trangt under presenningstativet.

 

DSC_0495.JPG.01a2a954f4a12d49a7232d76ffdbb6dc.JPG

Skillevegg med lensepumpe, er montert en brakett som hylle her, for å løfte varmeren slik at eksos ut og fuel inn får plass under.

 

DSC_0496.JPG.2e4346c17432ca872d2e01007dcfd81e.JPG

Sett fra styrbord side.

 

DSC_0497.JPG.11ad87e2f921f5047e2728c421b98273.JPG

Fra babord side, dårlig bilde.

 

DSC_0499.JPG.163c8da6e3babe8482bd2b2d82876ddd.JPG

Tank samt noen av koblingene sett fra babord.

 

DSC_0500.JPG.89656469611497d74de333c45776aca8.JPG

Styrbord side igjen, her sees de svarte rørene som leder varme, hvor den ene går til gulvet ved akterbenken over dreneringshull.

 

DSC_0501.JPG.94472e59c4c42d214f5da4468e331c89.JPG

Utblås på vindu ved førerposisjon.

 

Eksos som nevnt tidligere går rett ut bak babord side, gjennom stuerom. Fikk ikke tatt bilde her pga stativ.

 

Link to post
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...