Jump to content

BMW marine d150 / D636 lekker olje


pyrre

Recommended Posts

jeg lurer på om noen ville vært  behjelpelig å gitt meg noen tips vedrørende en oljelekkasje på en bmw marine d150 som jeg har. 

 

Etter endt tur når jeg har brukt båten , så legger det seg en liten dam med olje rett under oljefilteret i fremkant av motoren.

 

filteret er sjekket og det er ikke filteret som lekker.   

 

jeg klarer ikke å lokalisere hvor oljen kommer ifra , da det ser ut til at den sprer seg litt over alt i fremkant av motoren, men i hovedsak en eller annen over oljefilteret i bakkant. 

 

noen som kjenner motoren og eventuelt vet om det er  pakninger eller lignende som er utsatt og kan skape en slik lekkasje i bakkant oppunder varmeveksler ?  eller kan oljen komme fra en annen plass i fremkant av motor , og det er rett og slett reimer/hjul som kaster den dit ? 

 

kan ikke se antydninger til olje i fremkant eller overkant av veksler. 

 

 

setter pris på alle tips.

Redigert av pyrre (see edit history)
Link to post
  • 2 år senere...
  • 4 uker senere...
  • 3 år senere...

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...