Jump to content

Hva slags seil er dette?


pooze

Recommended Posts

Forskjellen om det er  en spinnaker eller en asymetrisk spinnaker er om det er forskjell på høyden av spinnakeren fra side til side. Definisjonen er over 5% forskjell= asymetrisk spinnaker/genaker.

(Asymetrisk spinnaker=genaker. (Det er North sails som eier varemerket genaker egentlig) I dag blir ofte genaker navnet på turseil mens regatta seil bruker asymetrisk spinnaker og får en code. Code1, code 2 osv) Til info.

 

Ihht bildet ser det ut som de lange likene på seilet er forskjellig lengde og da er det en genaker/asymetrisk spinnaker.

Du bare får en til å holde i toppen av seilet og holder de to bunnpungtene sammen. Hvis de har tydelig forskjellig lengde er det en genaker.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...