Jump to content

Transport / lagerkasser


Suzuki

Recommended Posts

er iferd med å tømme båten, og trenger iår for første gang å lagre ting & tang på "fjernlager". Oppsamlet " kjekt å ha", seil, påhengsmotorer, tauverk, ankere osv. osv. Min venn, bonden, stiller velvillig maskinstall / låve til disposisjon, men for at jeg skal slippe å hive alt i en haug, ønsker jeg meg skikkelig solide plast / tre / aluminiumskasser, til å stable godsakene i. Om de er relativt støvtette, gjør ikke det noe heller. Men - det kan som regel fikses med noen gode runder tekstiltape over lukeåpningen.

 

I "gamle dager" var kasser fra Gilde populære, men disse er ikke lett å få fatt i lengre. Så har man murerer baljer, men disse finnes det vel ikke lokk til ? Aluminium eller nye finèr / trekasser er dyre som fy, og jeg trenger NOEN for å si det mildt. ( minst 3-5, avhengig av størrelsen

 

Noen tips ? Forslag ? Råd & dåd ?

 

Suzuki

Redigert av Suzuki (see edit history)

No boat needed..

Link to post

Forsvarets bruktutsalg på Hauerseter har ofte kasser til salgs.

 

Disse er av tre, og er ganske solide.

 

jeg har ett par stykker, som jeg gjerne avser dersom det er interesangt.

Hauerseter utsalget, sjekkes ut. Åssen ser de du har ut da Geir ? Har no brukttusking på gang med andre Tjøme beboere også..

 

Suzuki

No boat needed..

Link to post

Har no brukttusking på gang med andre Tjøme beboere også..

<{POST_SNAPBACK}>

Jeg trenger ingenting, men samler på alt......

 

 

BildeBildeBilde

 

De vitale mål er ca. (målt med leatherman) 90x35x50 cm.

Den ene kassen har jeg montert moen hyller i.

Den andre er helt tom.

Begge har hengsler og hengelåsbeslag.

 

Kassene kan du få ved avhenting i Rælingen / Lillestrøm

 

Geir

Link to post

Hvis du kan få tak i slike RIMELIG så får du noe solid. Jeg var i sin tid leieboer hos produsenten og fikk kjøpt mange av dem til produksjonspris. Ble brukt istedenfor pappesker da jeg flyttet hit. Er samme prinsipp som de som du kjøper hos Clas eller IKEA men av en HELT ANNEN kvalitet.

Link to post

Jeg har to trekasser snekkret på Europall. De er ca 80 x 120 x 100, hendoldsvis bredde , lengde, høyde. Det er låsbart lokk på begge.

De trenger noen skruer for utbedring.

 

Det beste er at de står i Nittedal....... :smiley::wink:

 

Jeg må bare sjekke at de ikke er "dumpet" ennå.

 

Faxen

Fairline Mirage 29 er solgt.

Link to post

jøss, forslagene hagler jo..

 

Faxen; interessant, men da trenger jeg strengt tatt truck eller ?

 

Krapyl; åssen er disse i kaldt vær da ? Mye plast på markedet, blir ekstremt knekkefeldig i kaldt vær, spesielt om man lagrer dynamoer, varmevekslere, kjettingtaljer og annet som veier mer enn en seilsekk oppi..

 

Suzuki

No boat needed..

Link to post

Nå har ikke jeg for vane å riste på kassene mine i kaldt vær med ei kjettingtalje oppi.....

Aner egentlig ikke, men de virker svært solide. Også stables de oppi hverandre når de ikke er i bruk.

 

Men de er jo laget av samme råstoffet vi svir av for moro skyld, så løp og kjøp før det er for sent :wink:

Redigert av Krapyl (see edit history)

Store Norske Kullseilingskompani.

Link to post

Nå har ikke jeg for vane å riste på kassene mine i kaldt vær med ei kjettingtalje oppi.....

Aner egentlig ikke, men de virker svært solide. Også stables de oppi hverandre når de ikke er i bruk.

 

<{POST_SNAPBACK}>

Hei, med forbehold om at det er samme kassene, så kan jeg fortelle at kulde tåler de dårlig. Jeg kjøpte noen slike for å frakte enkelt verktøy frem og tilbake mellom bil og båt sist vinter, og måtte hive dem etterhvert.

 

Normalt er jo plastikk ikke så kuldebestandig, såfremt dem ikke er fremstilt til det formål.

 

Nå ser jo det ut til å løyse seg for deg Suzuki, utrolig hva et spørsmål her på forumet kan utløse av forslagsinnlegg samt kasser folk har stående i "hytt & pine" :lol:

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...