Jump to content

Vannlås/lyddemper for våteksos


Juan

Recommended Posts

Har en en vannlås som lekker så det står eksos og vann ut av. Hele greia er ganske rusten men spesielt i den lille slangen som går inn på siden av vannlåsen er hvor spruten står ut. Har tenkt å bytte hele greia men lurer på hvorfor jeg har den lille slangen som drar inn vann på siden, da jeg nesten ikke finner noen med dette på nett. Noen som vet om dette er nødvendig å ha på en ny en. Motoren er en Yanmar diesel 27hk hvis det har noe å si. Ser at at lignende den jeg har er relativt dyrt (3700kr) mens andre design får man relativt billig.

Noen som har noen tips og triks angående dette?IMG_0918.jpg.1ac443ad4acdf6fd21176afdf2be0210.jpgIMG_0919.jpg.06594dacf0a04edfa0bd47c7652d48b5.jpg

Link to post

Vetus har vannlås/eksospotter som brukes mye sammen med disse "små" Yanmar motorene. Er nok betydelig rimeligere prismessig, kontra den du viser til her. Hadde Vetus eksospotte i min 2010 mod. Polar 20 m/ Yanmar 3YM20. Polar har jo brukt disse som "standard" montasje i sine snekker i mange år.

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...