Jump to content

Silva Sea Star og Garmin GPSMap 525


Guest Captn Coldwater

Recommended Posts

Guest Captn Coldwater

Hei! 

 

Tre spørsmål vedrørende instrument som vi har i seilbåten vi akkurat har kjøpt. 

- Dybdemåleren har fungert greit, men plutselig i skikkelig paddemark utenfor Ny Hellesund så viste den 1,8-2m dybde i en periode, hvor det etter kartet skulle være 30-50m. Dette kom og gikk noen ganger på vei tilbake til Kr.Sand. Noen som har vært borti lignende og har et tips til hva man må søke etter? Blir litt stresset når dette skjer :) 

- Samme instrument viser også hastighet. Giveren under båten snurret fint når vi sjøsatte i vår, men har ikke vist annet enn 00,00Knt. Samme spørsmål, har noen erfaring med dette og vet hvor jeg burde sjekke? 

- Det fulgte med en Garmin GPSMap 525 - denne viser kart over kysten (Haugesund-Oslo?), regner med via det SD-kortet som er avbildet. Men jeg syns det er rart at ingen noen gang har lagt inn waypoints slik at man har en rute å etter. Man kan velge forskjellige byer med havner som man kan gå til, men da blir det en bein strek rett over land fra båten til denne havnen. Forsøkte valget med å importere fra kortet, men fikk melding om at der ikke var noe. Forsøkte også andre veien, å eksportere til kortet, men samme melding. Noen tips slik at jeg forstår dette bedre? 

På forhånd takk!

DSC_2810.JPG.35c6487cf3ee25242263e10803120ba7.JPGDSC_3034.JPG.d245d171cbfa231ea07c0ccbb3075726.JPGDSC_3078.JPG.9cae1fb0feedc391f0142aea5415173f.JPG

DSC_2936.JPG

IMG-20220721-WA0004.JPG

Edited by Captn Coldwater (see edit history)
Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...