Jump to content

Hvilket lim/festemiddel bør brukes


bjorn.bjerke@online.no

Recommended Posts



Biltema sin BT Multibond burde gjøre jobben. Det er en MS Polymer, som f.eks. Casco SuperFix, Tec7, Lundbergs Monteringslim og MegaFlis sitt egenmerkede lim samt mange andre.

SY Almara - 2005-modell Dufour 385 GL

Link to post

Noen flere forslag:

3M Marine Adhesive Sealant 5200 - Dette er en elastisk, værbestandig lim- og tetningsmiddel som er egnet for å lime aluminium til gelcoat. Det gir en sterk og vanntett binding.

Sikaflex-291i Marine Adhesive Sealant - En allsidig polyuretanlim og tetningsmiddel som er egnet for maritime applikasjoner, inkludert liming av aluminium til gelcoat. Det gir en solid og holdbar binding.

West System Epoxy - West System tilbyr et bredt utvalg av epoksybaserte limprodukter som er egnet for liming av aluminium til gelcoat. Deres epoxyprodukter er kjent for sin høye kvalitet og holdbarhet.
 

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...