Jump to content

Jipiii ny båt, Sea Ray 270 og takk til Marwin og Pjolter


Hansa666

Recommended Posts

Uppss, der var jeg kanskje litt snar...

Spiral: Ja.

Og så var det annen "fyring" under... TRODDE de var gass, men det KAN være sprit-brenner.

(Det var mørkt serru, midnattsola kommer ikke før litt lengre ut på våren :-)

 

Ang. strømmen: I og med at anlegget i båten er 110 volt, ville JEG ha valgt å sette inn en enkel trafo.

Du kan lese litt om dette i tidligere innlegg her på siten (Drøssevis med gode råd.)

Redigert av Marwin (see edit history)

Kystskipper 1984. Marintek Tr.heim.

Link to post

Vel Marwin, det spiller ingen rolle da jeg har en båt freak av en svigers som verker etter å sette fingrene i skuten. han mente at " gass skal man ha til mine barnebarn... ) så da blir det gass da :yesnod:

Så du om det var noe varmeapperat ombord??? Diselvarmer ol.?

Redigert av Hansa666 (see edit history)
Link to post

Hilsen en stolt ( og noen kroner fattigere) eier av en Sea Ray 270 Sundanser

Gratulerer med ny båt!

 

Fattigere? Kanskje er sparekontoen din tømt. Kanskje har du tatt opp lån så du sover litt dårligere om natten. Men fattigere, nei det kan jeg ikke forstå at du blir av et slikt kjøp.

 

Brigg

Viksund 340 St. Cruz: Tre-roms fritidsbolig med to terasser og fleksibel beliggenhet.

 

2009 - 0000: Viksund 340 St.Cruz Fly m/VP D6-370/HS80AE

2003 - 2009: Halco 29 Offshore Fly m/VP 41B/290DP

Link to post

Takker.

Vel fattigere eller fattigere, kommer ann p hvilket øye som ser.... mitt eller fruens.... :smash:

 

Neida, hun er med hun også :)

 

Skipper _Worse, båtene våres kommer ikke til å ligge langt i fra hverandre, så ser du båten min med en haug med barn ombord, ja da er det bare å tute :flag:

Link to post

Gratulerer med flott båt!

 

Har bare et spørsmål om CE-merking siden jeg driver og sjekker det på min egen importerte båt.

 

Du forteller at båten hadde med norsk bruksanvisning og det er jo en forutsetning for korrekt CE-merking.

 

Har du også sett om båten et lett synlig produsentskilt med symbolet "CE" og opplysninger om konstruksjonskategori, produsent, maks last/personer osv.? Er båten utstyrt med en 15 siffers CIN-kode (skrogidentifikasjonsnummer som er plassert på styrbord side av akterspeilet). CIN koden kan forresten fra iår også betegnes som HIN kode. Og har båten samsvarserklæring? Dette er et meget viktig dokument som skal være vedlagt brukerhåndboken.

 

CE-merking er jo diskutert mye på forumet her og du burde være veldig oppmerksom på at alle forutsetninger er i orden når du kjøper en importert båt. Det holder ikke bare med en norsk bruksanvisning for at den skal være gyldig merket.

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...