Jump to content

Nå begynner mitt liv med gimle 20 sjark.


jbgimlesjarken

Recommended Posts

Dekklemmer og sånn er slitt  så må plastres å stelles der ,så maling å ordne kahytt  å eller knatt å sånn å sef nytt bunnstoff ..med tilhørende skraping og vask.

Screenshot_20240717-082258.png

Link to post

Malte dekk på seilbåten med tokomponent polyuretanmaling med antiskliperler blandet i malinga. Det har fungert fint i 7-8 år nå og oppleves som rimelig sklisikkert. Ser hoffleverandøren har oljebasert antisklimaling, har ikke prøvd denne, men vil anta den er en del mindre slitesterk (og vanntett) enn tokomponent polyuretanmaling som blir hardere. For din del forutsetter bruk av tokomponent maling at det ikke har blitt brukt tokomponent før, da denne vil kunne reagere med underlaget hvis dette er enkomponent. Skal du slipe vekk det gamle likevel hadde jeg vært mindre bekymret. 

Link to post

Kanskje man kan bruke Sigural på dekket? Men den er to komponent, så vær obs på hva som er brukt før av maling. På seilbåter er det mange som bruker kiwigrip, men det er et antisklibelegg lagt utenpå malingen. 

Jeg er en slags gjest

Link to post
jbgimlesjarken skrev for 2 timer siden:

Har du  erfaring mm ed maling som er grei å bruke på dekk feks ...

Hvis det er gelcoat der fra før, så kan det være en ide å bruke gelcoat igjen. Slitesterkt, og billigere enn polyuretan. For å få antiskli belegg kan du strø sukker over etter siste strøk. Sukkeret vaskes vekk, og etterlater seg en sandpapiraktig overflate. Har gjort det på badeplattformen, og det fungerer utmerket!

 

Ellers, hva skal sjarken brukes til?

Link to post
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Sabben heter 2G, og starteren sitter vel på to eller tre bolter. Startmotornøkkel eller mange forlengere til skralla må nok til.

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, then you win." - Mahatma Gandhi
Link to post

Create an account or sign in to comment

For Norwegians: Hvis du leser dette så er engelsk forumspråk aktivt, du kan endre dette til norsk med "System Language" knappen nederst på alle sider

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...