Jump to content

Anoder til Yanmar 6LPA-STE fra USA


TideRace

Recommended Posts

Jeg vet av tidligere tråder at flere har kjøpt anodesett til Yanmar fra amerikanske nettsteder.

 

Er det noen som har et nettsted å anbefale, samt opplysninger om hvilke anoder (betegnelse/ varenummer)

jeg trenger til Yanmar 6LPA-STE (290 hk) ? Gjerne om disse kan kjøpes i komplette sett?

 

Jeg vet de amerikanske anodene kommer med en gjenget base hvor selve sinkanoden kan skus på.

Det er i så fall interessant å kjøpe et anodesett med baser + komplette løse sinksett for noen år framover.

Hvor lenge holder basene, er de evigvarende,- eller bør disse også byttes etter 3-4 år?

Er dette originale Yanmar-anoder? Erfaring med hvordan disse tæres opp?

Edited by Phoebe (see edit history)
Link to post

Kjøper mine i usa Torresen

Jeg har 6LPA-STP.

 

Kjøpte 3 av de store og 12 av de små. Har dobbelt sett med muttere så jeg skrur bare sinken på hjemme.

De små er litt for lange og må kuttes.

Det blir ca 2$ pr sink. kjøper også filter der.

Har ikke sjekket sinken i år. Stav sinken er samme type som det som satt på når jeg kjøpte komplett med muttere i våres. Det er disse som er i motor nå. skal sjekke neste gang jeg er i båten.

 

Her er kopi av fakturaen med stav sink.

 

Product information

------------------- ---

qty : 3, manufacturer: CAMP, part number : E2, description : 5/8 X 2 Zinc Only, total price : 6.84 qty : 12, manufacturer: CAMP, part number : E1, description : 1/2 X 2 Zinc Only, total price : 24.6

Edited by tttpa (see edit history)
Link to post
  • 2 months later...

Tillater meg å "låne"denne litt.

Min yanmar,4jh-hte,finnes den sinkanoder festet på denne motoren,kjøling,gear?Har lest igjennom service-heftet flere ganger,men finner ikke ut at det er nevnt.Det må vel finnes?

Er "grønn",så det hadde vært veldig fint med tilbakemeldinger på dette...Takk

Edited by m/s draugen (see edit history)
Link to post

Har også en 4JH4-HTE. Jeg kjøpte den ny i sommer, og sendte senere bestilling på noe service/reservedeler, deriblant anoder. Fikk til svar at det ikke skal være anoder på den. Jeg undrer litt jeg også. Vil den tæres opp etter at garantitiden er over?

Link to post

Create an account or sign in to comment

For Norwegians: Hvis du leser dette så er engelsk forumspråk aktivt, du kan endre dette til norsk med "System Language" knappen nederst på alle sider

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...