Jump to content

Systembolaget i SE stengt i helgen - hva med butikker?


dante

Recommended Posts

Jeg vet at systembolaget er stengt nå i helgen men hva med matbutikker? - Midtsommer i Sverige er jo julaften og 17. mai på en gang så jeg er litt usikker. Må jeg bunkre all mat her hjemme eller er butikker oppe som normalt?

Link to post

siden vi bruker båter, så er det kanskje litt vanskelig å komme til Nordby - kaia på Kålvik er vel nærmest, men den er laget for oljeplattformer og "Mr Shoppy One". Men mat får man jo i butikker i Norge :)

Og den statlige butikken på Skjærhalden er åpen både fredag og lørdag denne uka, dersom vin etc. trengs for turen i Sverige.

Jan, Hvaler. Båter: 1977-2016 kano; 1987-1994 Nidelv 24; 1994-2009 Hvalerskøyte 29'; 2008 -- Winga Princess; 2016 -- kajakk

Link to post

Mindre butikker stenger nok tidlig på fredag og holder stengt til mandag.

 

Men her jeg bor er ihvertfall ICA åpent som normalt hele helgen 0900-2100, det gjelder sikkert de fleste store matvare-kjeden.

Link to post

EOS har mailet med turistinfoen i grebbestad, de er "øppet" :-)

 

Jubelbrus må dog skaffes selv....

mvh

bavaria32sport

Alt jeg skriver er synsing og vage spekulasjoner basert på hva jeg har lært oppigjennom.

 

Link to post
..har begrenset med kjølekapasitet til matvarer... vi sees :cheers:

Brød og tubeost trenger ikke kjøling.

mvh

Bavaria32sport

Alt jeg skriver er synsing og vage spekulasjoner basert på hva jeg har lært oppigjennom.

 

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...