Jump to content

Båtopplagstips ønskes


Fersking1

Recommended Posts

Jeg skal ha båten i boblehavn i vinter og lurer på om f.eks. kupevarmerene de selger hos Clas Olsen kan benyttes som varme i båten ?

Hvor får man tak i brukt opplagsutstyr (pressening og stativ til presseningen-seilbåt)?

Min båt er pottetett , så jeg må ha luker på gløtt for å ikke få kondens inne . Er det ok gjennom hele vinteren ( Oslo)?

Gode råd / linker mottas med takk .

Link to post

kupevarmere og andre vifteovner er potensielle brannfeller. Det går nok stort sett bra men det er ganske mange eksempler på at det ikke gjør det.. Varmerør eller om så en våtroms-panelovn vil nok være tryggere..

 

God lufting er vel så viktig som varme ombord. Jeg har båten på land ved huset mitt men har ingen varme på, bare god lufting. Det viktigste vil vel være at du får luftet godt uten at det regner og snør inn.

 

Kommer det noe snø til vinteren må naturligvis båten sees til og måkes etterhvert, hver vinter ser man båter som synker pga vekten av snø og is.

 

 

Lykke til

.

.

bmhe

Link to post
Hvor får man tak i brukt opplagsutstyr (pressening og stativ til presseningen-seilbåt)?

Brukt stativ dukker det muligens opp på FINN av og til.

Men det beste er å spørre i en lokal seile forening, eller spør andre båtfolk som ligger i havna der du skal ha båten.

Brukt presenning er vel ikke så mye å sattse på. En god presenning er en nyttig innvistering. Men du kan jo undersøke hos noen lokale entreprenører som driver med bygging eller transport.

Men erfaringen er at også disse bruker presenningene sine så lenge at det bare er filler igjen når de kasserer dem

Link to post
kupevarmere og andre vifteovner er potensielle brannfeller. Det går nok stort sett bra men det er ganske mange eksempler på at det ikke gjør det.. Varmerør eller om så en våtroms-panelovn vil nok være tryggere..

 

Det som er like viktig, er å bruke skjøteledninger som er godkjent og av god kvalitet. Kjenn etter hver gang en er i båten, at skjøtekontakter og støpsel ikke blir varme, dette kan være en stor brannfare.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...