Jump to content

Ny 115Hk Evinrude på en Ibiza 20 Touring nok ?


gjnikko

Recommended Posts

går helt fint  går vel 35 knop den  grei pris med ny motor  fin båt .

BÅT SKAL VÆRE NORSK BYGD,BÅT MED STIL IBIZA
SLANKE OG ELEGANTE
GÅ MYKT FINT SJØEN.
obs obs ibizaen min går ca 40 knop med ny suzuki df 140 learn burn stål propell må jeg ha

Link to post

En relativt bred og tung båt som hadde fortjent en E-tec 150  :smiley:

Funker nok med 115 hk men det blir ikke direkte sportslig da.

Men det går jo an å oppgradere etterhvert, hvis du er nødt til å ta båten med 115 hk da.

 

Her kan du lese litt mere om motorisering av Ibiza 20 Touring https://baatplassen.no/i/topic/41923-ibiza-20-touring-erfaring/

 

Et sitat:

 

"30 knop er fin marsjfart med 20-Touring. Anbefaler å kjøpe en 150hk da den gir et behagelig turtall i 30 knop, i stedet for å ha en 115 hk på maks turtall i den samme hastigheten.

Tror faktisk at drivstofforbruket er lavere i 30 knop med 150 hesteren enn i 30 knop med 115 hesteren også."

Edited by Teerex (see edit history)

Windy 27 CC/HT -84. 4,2 D-tronic 250 HK -98. Bravo 3X 1,81 20P. 30 knop (under reparasjon)
Navette S540 -10 med Mercury F115 2,1 liter -15, 8 HK Tohatsu 2-takt -03
BSA A65L Lightning -69, Triumph Street Twin 900 -16, Honda MSX 125 -15
BMW X5 30d -13, Jeep Grand Cherokee 3,1TD -00, Audi 100 GL5E -78

Link to post

Hadde en slik med 150hk som jeg opplevde som veldig bra. En motor på 115 holder, men alltid godt med litt kraftoverskudd. Lavere turtall gir bedre driftsøkonomi og mindre slitasje på motor.

Ser frem til den dagen Corona er en øl og Donald er en and!

Link to post

Jeg hadde tidligere en Ibiza 20 med Suzuki DF140 og syntes det fungerte bra. Det ble noen ganger i snaueste laget spesielt om båten var tungt lastet. Men alt avhenger jo av bruk og forventninger. Du får den fint i plan med 115HK så lenge du ikke har for mange personer i båten men om penger ikke er veldig avgjørende så er min anbefaling absolutt en Suzuki DF150 eller tilsvarende. Da får du en båt som kan brukes med litt mer last, har en mer behagelig gange på marsfart og er dessuten lettere å selge om noen år (vil jeg anta.....)

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...