Jump to content

Lys under båten!


Astor

Recommended Posts

Guest Avmønstret#

Og morsomt å se hvor mange som mener at andre ikke bør få lov å mene noe, og uttrykke seg i forhold til hva de mener.

 

Og hvis man faktisk er i tvil om blå lys under båten er harry, ja da må man vel være godt inne i "harryismen", uten tvil.

 

Det er jo også de som monterer downlights i takutstikkene på garasjen, og har blå lystoffrør under bilen osv. Alt er jo herlig harry, klarer ikke å se at det er noe problem. Syns det er forfriskende når noen tør å fjolle og tulle med den allmenne smak.

Link to post

Om man har blått eller hvitt lys i trapper og andre steder er det vel kun eieren som avgjør om dette er ok/harry? Vi kan mene det ene og det andre om det er pent eller ikke. En ting er sikkert: Vi får en variasjon i hva som er style på en båt. Og variasjoner trenger vi slik som utviklingen av entype-båter er i ferd med å mette båtmarkedet.

 

mvh Astor


Medlem av KNBF og Totalmedlem NSSR. Husk lytteplikten K-16.
vimpel_entusiast_signatur.gif

Link to post

Jeg er enig i at dette er et diskusjonsforum, og man trenger absolutt ikke være enige i noe, men hva som forundrer meg er måten noen ordlegger seg på. Å kalle andre for dust feks er jo ikke akkurat en veldig voksen måte å diskutere på. Noen går litt vel langt i diskusjoner her inne noen ganger. Og denne gangen går det ut på om man enten liker lys under båten eller ikke, man er vel verken dust eller idiot fordi om man foretrekker det ene eller det andre?

Link to post
Guest Avmønstret#
Om man har blått eller hvitt lys i trapper og andre steder er det vel kun eieren som avgjør om dette er ok/harry?

 

Jeg våger den påstanden at det faktisk er stikk motsatt. Det er "vi" som avgjør om "det" er harry, ikke evt. eier eller "utfører".

 

Så er det opp til den/de som eier "det", eller driver med "det" om de bryr seg (det burde man jo ikke).

 

Selv trodde jeg at "harry" begrepet var så utvannet og alminnelig-gjort at ingen følte seg tråkka på om man blir stemplet som harry. "Harry" har jo tilogmed hatt en rekke serier på TV de siste årene, hvor "Harryismen" har vært det grunnleggende utgangspunktet. Det var vel noe sånn syden og camping greier, og lange baller og noe.

 

Om noen blir såra og vonbroten av å få slengt harry etter seg i dag så tror jeg man må ha et avvikende forhold i forhold til hva den gemene hop lader begrepet med. Evt. tror jeg man tar seg selv vel seriøst.

 

Jeg tipper alle har ett eller annet, eller gjør ett eller annet, som en eller annen mener er harry.

 

"Folkelighet" og "folk flest" er sterkt koblet med harrybegrepet. Å ta avstand fra harrybegrepet er å opphøye seg selv til noe annet enn å være folkelig og som "folk flest". Da ender man fort i snobb/arrogant/opphøyd gruppa. Hva ønsker man å være? "Folk flest/harry", eller en opphøyd arrogant snobb? :wink:

 

Jeg mener "harry" er ett positivt ladd begrep som har hatt en stor opptur de siste årene. Det å være harry viser at mennesker har frihet til å gjøre hva de vil uten å bry seg om "den gode smak" osv. Det viser individualisme og kreativitet. Hva er galt med det?

Link to post

LOL Mouche og ole petter, osv. osv. krenker ytringfriheten ved og si at det er "vi" som bestemmer om ting er harry eller ikke og ikke den som eier båten/bilen alle bør få mene hva dem vil utenom at man skal Bli kalt hjelpeløs og idiot av folk som tror de er kule bare fordi døm har EKTE plastsnekke og kan kjøre fort og høgge ned regnskogene fori man skal ha nytt dosete i teak, DET er harry det :cheers:

Navn: Erlend

Sted: Bergen

Båt: Viksund with 320 rider

Motor: Mariner Viking 9,9 (15) hk

Link to post
LOL Mouche og ole petter, osv. osv. krenker ytringfriheten ved og si at det er "vi" som bestemmer om ting er harry eller ikke ...............

 

Unnskyld uttrykket, men makan til sludder skal man lete lenge etter! Det du faktisk sier er at man ikke har lov til å gi uttrykk for sin subjektive mening og gjør man det så krenker man ytringsfriheten? På meg så virker det rett og slett som om du ikke skjønner hva begrepet "ytringsfrihet" dreier seg om? :confused:

Ser frem til den dagen Corona er en øl og Donald er en and!

Link to post
Noen går litt vel langt i diskusjoner her inne noen ganger. Og denne gangen går det ut på om man enten liker lys under båten eller ikke, man er vel verken dust eller idiot fordi om man foretrekker det ene eller det andre?

 

Jeg er enig jeg.. Jeg syns det blir feil av andre å komme til meg å si at jeg trenger hjelp fordi jeg foretrekker noe annet enn det de selv liker. I tillegg å få kommentarer som "at man ikke vet bedre" osv.. Jeg kan fint ta på meg skylda for å ha sagt idiot til en bruker over, men dette går så absolutt begge veier. Når man får en frekk og arrogant tone tilbake er det for meg naturlig å svare tilbake! Vær mot andre som du vil at andre skal være mot deg..

Link to post
Nei, dreier seg ikke om misunnelse, kun om manglende forståelse for at noen synes noe om sånt lys! For meg så kan folk ha så dårlig smak de bare måtte ønske, dog forutsatt at de holder denne for seg selv og ikke deler den med "resten av verden" som jo vil være tilfelle her!

 

Ja tenk om en sånn tulling la seg i nærheten av deg :wink:

Hva ville du gjort i en slik situasjon?

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...