Jump to content

Denne helgen går turen til......


Astor

Recommended Posts

Vurderer tur til Sandspollen, men kunne også tenkt meg en tur til Sætre.

Kommer ikke avgårde før på lørdag fordi matrosen skal jobbe.

 

Kan noen kjentfolk komme med en kvalifisert gjetning på hvordan de tror det vil ligge an med plass på Sætre lørdag ettermiddag?

Håpløst eller?

Link to post

Ifølge yr.no blir det brukbart vær både i ytre og indre Oslofjord til helgen. Hadde tenkt meg en tur til Horten lørdag og håper å få med en travel familie. Fredag kanskje Sandspollen, må prøve ut en forkattingsteknikk på ankerfortøyning. Antar at vanntemperaturen er så pass at jeg kan dykke under båten og inspisere denne uten våtdrakt.

Link to post
  roaldbj skrev:
. Antar at vanntemperaturen er så pass at jeg kan dykke under båten og inspisere denne uten våtdrakt.

Målte vannet idag da 20 g 1,5 meter under flata , trudde jeg skulle rekke en tur under idag men . Lå på Kommer's øya sammen med noen BP folk fra igår , så kom litt seint avgårde på hjemvei . Skal prøve å komma under imårra , må få skjekka zinken og eller's ossen det ser ut der under . Ser folk tar opp om dagen, båtane er dekt 100% under av hvite shjell/ruer . Imårra går ferden kansje til Bolærne , sammen med flere BP båter .Og lørdag er det ingen som veit ,været bestemmer . Er jo Båtfestival på Eiken i Horten ( indre havn kommet mange båter alt idag ), så er jo mulig det også . Men som sagt , vi ser på været først .

 

Tine III

Medlem i Solviken båtforening , Redningsselskapet og KNBF
Vi sees på sjøen og lytter på K-77

Link to post

Å skal du dit du'a ,hvis jeg tipper riktig så får du en mega tur uten sidestykke . Bare du har tid nok ,ikke sikkert jeg tipper riktig her da men , ser ut som 66 ?

 

Tine III

Medlem i Solviken båtforening , Redningsselskapet og KNBF
Vi sees på sjøen og lytter på K-77

Link to post

Båtsesongen starter i i dag. En liten prøvetur på onsdag fortalte at alt så normalt ut - endelig. Eneste som manglet var toppfarten - mangler 5-6 knop, men så er båten godt grodd også etter nesten tre måneder stilleligge.

Ferden går enten til Svenner eller muligens Volmerane ytterst i Viksfjord eller deromkring (Uleholmen/Ragnhildskjær er også alternativer. Må se litt hvor det er lunest.

 

mvh tuffff

Link to post

I dag skal svoger fra Molde og jeg ut i Sætre-skjærgården. Et fint sted å vise fram hvordan båtfolket har det her nede. Han er båtmann selv og gleders eg til turen. Været er i dag opptimalt, med blankt vann og sol fra skyfri himmel. En snartur innom San Polè blir det også. Om vi setter baugen ut Drøbaksundet eller inn mot hovedstaden er enda ikke bestemt. Lytter K-77 for andre BP-båter og en hyggelig prat.

I morgen blir det landligge og fferiring av fruen som i morgen runder år. :flag:


Medlem av KNBF og Totalmedlem NSSR. Husk lytteplikten K-16.
vimpel_entusiast_signatur.gif

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...